آپشن و لوازم جانبي خودرو
آپشن و لوازم جانبي خودرو,اخبار خودرو,اسپرت ماشين,لوازم يدكي

به گزارش اخبار خودرو ، صنعت خودرو در دولت دوازدهم يكي از مهم‌ترين مباحثي است كه دولت به آن اهتمام ويژه‌اي دارد. از سوي ديگر با توجه به موضوعات و مسائل متنوعي كه در اين صنعت در حال حاضر وجود دارد، حل‌و‌فصل آنها نيازمند تدبير ويژه‌اي است.

از يك‌سو افزايش توليد خودرو، كيفي‌سازي آنها و رقابتي شدن صنعت خودرو و همچنين قراردادهاي خودرويي كه شركت‌هاي خودرويي با شركاي خارجي خود منعقد كرده‌اند، نياز به بررسي و نظارت دقيق دارد. از سوي ديگر موضوع واردات نيز كه در چند وقت اخير مناقشات زيادي را برانگيخته، مشكلات بسياري را به دنبال داشته است.

براي بررسي اين موضوعات به سراغ اميرحسين‌قناتي ، مديركل صنايع خودرويي و نيروي محركه وزارت صنعت، معدن و تجارت رفتيم، وي در گفت‌وگو با «دنياي‌خودرو» به بيان نظرات خود پرداخته است.

اميرحسين قناتي
اميرحسين قناتي
اما گفته مي‌شود اين فرايند براي جذب سرمايه برندها با استفاده از محدوديت و اجبار است.

خير. اين جذب سرمايه اجباري نيست. در تمام دنيا همين‌طور است. مثلا كشور چين وقتي استراتژي صنعت خودروي خود را تدوين كرد، اين الزام را در نظر گرفت هر برندي كه قصد واردات خودرو به بازار چين را دارد، موظف است در اين كشور حداقل ۵۰-۵۰ سرمايه‌گذاري كند زيرا بازار يك‌ميلياردي چين، بازار كوچكي نيست.

مساله جذب سرمايه اجباري از اين نظر مطرح شد كه متاسفانه فضاي سرمايه‌گذاري و قوانين كسب‌وكار در كشور آنقدر مشكل دارد كه بسياري از سرمايه‌گذاران با وجود تمايل به سرمايه‌گذاري نمي‌توانند ريسك اين انتقال سرمايه را بپذيرند.

به‌هرحال در هر بازاري در كنار عوامل انگيزشي، برخي محدوديت‌ها هم مطرح است. ما عوامل انگيزشي را قبلا اعلام كرده‌ايم. براي سرمايه‌گذاري در مناطق محروم كشور، مناطق ويژه اقتصادي و… معافيت‌هاي مالياتي در نظر گرفته مي‌شود، همچنين بحث ارائه مشوق‌هاي سرمايه‌گذاري، ارائه وام‌ها، تسهيلات و… مطرح است.

اما با وجود همه اينها، مشكل اينجاست حتي اگر برندهاي بين‌المللي در ايران سرمايه‌گذاري نكنند، اتفاقي نمي‌افتد و منافع آنها از اين بازار به راحتي تامين مي‌شود.

بايد به اين نكته توجه داشت وقتي صنعت خودرو در كشوري مانند تركيه طي سال‌هاي اخير با چنين رشدي مواجه مي‌شود، به‌دليل تسهيل شرايط سرمايه‌گذاري در اين كشور است. اما در كشور ما فرايند انتقال سرمايه، ايجاد واحد توليد و سرمايه‌گذاري بسيار دشوار بوده و با موانع بسياري همراه است و گاهي با ضرر همراه مي‌شود.

بله، ما اين موضوع را قبول داريم. البته سرمايه‌گذاران ضرر نمي‌كنند، هر چند ممكن است سودشان به آن شكل بالا نباشد. هيچ شركتي بابت سرمايه‌گذاري در كشور ما ضرر نكرده است.

ما در زمينه سرمايه‌گذاري در صنعت خودرو يك‌سري الزامات را گذاشته‌ايم كه بر‌اساس آن سرمايه‌گذاري شركت‌هاي خارجي چارچوب مشخصي داشته باشد.

در اين سرمايه‌گذاري‌ها حتما بايد مواردي مانند استفاده حداكثري از ساخت داخل، ايجاد مراكز طراحي، مباحث صادراتي و… گنجانده شود.

در يك جمع‌بندي كلي آيا قرار است واردات خودرو در كشور ما صرفا به شركت‌هايي محدود شود كه در ايران سرمايه‌گذاري مي‌كنند؟

خير. اين موضوع را به‌عنوان يك انگيزه مطرح كرديم كه اگر واردكننده‌اي مي‌خواهد از تعرفه‌هاي ترجيحي استفاده كند، از تخفيف در حقوق ورودي بهره‌مند شود، البته اين اتفاق زماني مي‌افتد كه همراه با سرمايه‌گذاري باشد.

ما مي‌گوييم واردات خودرو آزاد است و همه مي‌توانند خودرو وارد كنند اما اولويت استفاده از اين امتيازات و تخفيفات فقط براي سرمايه‌گذاران و تعرفه واردات اين ميزان است.

حالا اگر مي‌خواهيد از تخفيف استفاده كنيد، اين امر بايد در توليد و صنعت خودرو ارزش افزوده ايجاد كند. درواقع اين محدوديت نيست، بلكه مشوق و انگيزش به‌شمار مي‌رود و به نوعي مديريت واردات است.

اما به نظر مي‌رسد شكل‌گيري اين مديريت بسيار طولاني شده است.

بله. متاسفانه اين فرايند كمي طولاني شده است و من هم اين را مي‌پذيرم. شايد تبعات بدي هم در بازار به همراه داشته اما قابل‌حل است. در هر صورت اين تصميمات كوچك نيستند و مي‌توانند بر آينده صنعت خودروي كشور اثرگذار باشند.

مي‌گوييم راه‌نجات صنعت خودروي كشور، حضور برندهاي خارجي با تكنولوژي روز در كنار توليدكننده داخل است. اين مهم‌ترين و اصلي‌ترين راه ارتقاي اين صنعت است.

مسيري است كه مي‌تواند به جهش صنعت خودرو و رسيدن رضايت مشتري به استاندارد روز منجر شود. در غير اين صورت در لوپ بسته خود مي‌مانيم. اين كار سنگين و هزينه‌بر است.

سياست‌گذاران هم به اين نتيجه رسيده‌اند و برخي هزينه‌هاي اجتماعي، اقتصادي و… اين تصميم‌گيري را متقبل مي‌شوند اما آينده اين صنعت بعد از تحمل اين سختي‌ها متحول خواهد شد.

آيا بهتر نيست در فرايند ارتقاي صنعت خودرو، توليدكنندگان هم بخشي از هزينه‌ها را متقبل شوند؟

اين مساله در حال پيگيري است. توليدكنندگان مي‌دانند تحقيق و توسعه، ۶ تا ۷درصد هزينه دارد. هزينه كردن در اين بخش دشوار است. اما فعالان صنعت خودرو كه امروز به مزاياي تحمل اين دشواري‌ها پي برده‌اند، با نگاه به آينده و بازگشت ۳۰ تا ۴۰درصد هزينه، آن را تقبل مي‌‌كنند.

يكي از تاكيدات شما اين است برندهاي خارجي در كشور سرمايه‌گذاري كنند و در كنار توليدكننده داخلي باشند تا ارتقاي تكنولوژي و جهش فناوري در اين بخش اتفاق بيفتد. در‌حالي‌كه چنين پتانسيلي براي پيشرفت و توسعه در توليدكنندگان اين صنعت ديده نمي‌شود.

براي همين ما بر ايجاد الزامات تاكيد داريم. اين فرايند يك‌روزه اتفاق نخواهد افتاد. وقتي مي‌گوييم برند خارجي در كنار خودروساز داخل قرار بگيرد، درواقع از آن خواسته‌ايم زنجيره تامين را هم با خود بياورد.

آيا اكنون در قراردادهاي پژو و رنو اين اتفاق افتاده است؟

بله. رنو تا حدي در اين زمينه برنامه‌ريزي دارد، پژو هم همين‌طور و منتظر خروجي اين همكاري هستيم البته يك‌شبه مشخص نمي‌شود. به‌عنوان‌مثال منتظريم پژو اعلام كند توليد خودرو را با ۵۰درصد ساخت داخل انجام مي‌دهد. درحالي‌كه حضور پژو حدودا از يك‌سال گذشته در ايران آغاز شده است و در اين مدت چارچوب‌هاي قراردادي و الزامات درصد ساخت داخل را با آنها بررسي كرده‌ايم.

مي‌دانيم در حوزه قطعه‌سازي تكنولوژي ما به‌روز نيست. ضمن اينكه نياز به بازسازي برخي خطوط توليد داريم. اينها زمان‌بر است. اگر بخواهيم فقط خطوط توليد چند قطعه‌ساز اصلي را در بحث قواي‌محركه ارتقا دهيم، ارتقاي خط آن يك‌سال زمان مي برد.

خودروساز خارجي ملزم است طبق قرارداد، توليد را در يك‌سال با ۴۰درصد داخلي‌سازي شروع كند. اين خواسته ماست و بايد قطعه‌سازي ما هم اين آمادگي را پيدا كند.

از طرف ديگر برند خارجي موظف است ۳۰درصد از توليد داخل را صادر كند. بنابراين نبايد كيفيت توليدش افت داشته باشد. به اين ترتيب با قرار گرفتن تمام اين الزامات در كنار هم، ممكن است جايي در فرايند توليد با مشكل روبه‌رو شود.

بر اين اساس طي همين مدت، پژو طبق همين برنامه زمان‌بندي شده در قرارداد، آيا الزامات قيدشده را رعايت كرده است؟

اجراي همه برنامه‌ها با تعامل در حال انجام است. ما از چارچوب‌هايي كه براي ساخت داخل گذاشته‌ايم، كوتاه نيامده‌ايم. درعين‌حال اين تعامل را داريم جلوي توليد را نگيريم. سه محصول ۳۰۱، ۲۰۰۸ و ۲۰۸ كه در قرارداد با پژو ذكر شده‌اند، يك‌سري قطعات مشترك دارند.

شايد ۲۰۰۸ از برنامه عقب باشد، اما ۳۰۱ طبق برنامه زمان‌بندي با همان درصد ساخت داخل پيش مي‌رود و چون با ۲۰۰۸ و ۲۰۸ قطعات مشابه دارد، اين پيشرفت به مدل‌هاي ديگر هم تسري مي‌يابد.

شبيه همين فرايند در مورد رنو و سيتروئن نيز طي مي‌شود. وقتي اين اتفاق بيفتد، قطعه‌ساز نيز به‌روز مي‌شود و سطح تكنولوژي توليد آن ارتقا مي‌يابد.

بنابراين مطمئن باشيد دولت بسيار محكم پاي تصميمات مرتبط با روند سرمايه‌گذاري ايستاده است، اگرچه با تاخير اما نتيجه اين اتفاقات قطعا مثبت خواهد بود.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۵۹:۱۶ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

موسسه CarMD كه معمولا به تحقيق و جمع آوري اطلاعات پيرامون پيشرانه‌ها مي‌پردازد و شاخص سلامت اتومبيل‌هاي مختلف را مورد بررسي قرار مي‌دهد، اخيرا نتيجه آخرين تحقيقات خود را منتشر كرده است.

در آخرين نتايج منتشر شده اين موسسه، شاخص سلامت اتومبيل‌هاي توليد شده از سال 1996 تا 2017 ميلادي تعيين شده است، همچنين هزينه‌هاي پرداختي بابت تعميرات پيشرانه اين خودروها اعلام شده است كه در ادامه سعي داريم مروري بر روي آن داشته باشيم تا با قابل اطمينان‌ترين خودروي بازار آشنا شويم.

براي انجام تحقيقات لازم و جمع آوري داده‌هاي سلامت خودرو، بيش از 4.2 ميليون اتومبيل از مدل‌هاي 1996 تا 2017 ميلادي در ايالات متحده آمريكا مورد بررسي قرار گرفته است كه نتايج حاصل از اين تحقيق نشان مي‌دهد كه محصولات "هيونداي موتورز" كره جنوبي، داراي كمترين هزينه تعميرات در مسئله پيشرانه‌هاي خود هستند، به طوري كه قطعات موتور و هزينه تعمير پيشرانه‌هاي آن به صورت ميانگين 306 دلار خواهد بود و به دنبال آن دو شركت خودروسازي "مزدا" و "كيا" قرار مي‌گيرند كه هزينه قطعات و تعمير پيشرانه آنان كمتر از 320 دلار اعلام شده است.

با فاصله گرفتن از شركت‌هاي خودروسازي و ورود به جزييات خودروها، مزدا 5 در مدل‌هاي 2012 داراي كمترين هزينه تعمير خواهد بود كه تنها 109 دلار براي تعمير پيشرانه آن لازم است، درحالي كه پس از آن دو خودروي "كيا فورت/ سراتو" در مدل‌هاي 2015 و همچنين خودروي "شورلت تراورس" در مدل‌هاي 2015 ديده مي‌شود كه به ترتيب هزينه تعمير پيشرانه آنان معادل 150 دلار و 152 دلار خواهد بود.

داده‌هاي CarMD نشان مي‌دهد كه وسايل نقليه توليد شده توسط شركت‌هاي خودروسازي"هوندا"، "نيسان" و همچنين "تويوتا" داراي كمترين خرابي و روشن شدن چراغ "چك" موتور هستند.

از لحاظ مدل‌هاي عرضه شده توسط اين سه شركت خودروسازي، هوندا سيويك در جايگاه اول قرار مي‌گيرد كه روشن شدن چراغ "چك" موتور به ندرت پيش مي‌آيد و پس از آن، پيشرانه تويوتا كمري و تويوتا كرولا داراي كمترين خرابي هستند.

هرچند بيشتر مواقع روشن شدن چراغ موتور به خاطر مسائل جزيي خواهد بود كه هزينه بالايي براي رفع مشكل ندارد.

 

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۵۷:۲۴ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

به گزارش ميزان ،شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، در بررسي ۹ گانه خود، خودروهاي توليد داخلي دي ماه كه ۵۱ مدل است را مورد ارزيابي قرار داده است.

يكي از اين موارد ۹ گانه مشكل نفوذ آب بود كه ۱۹ مدل خودرو با اين مشكل مواجه بوده و توصيه شد اين خودروها به كارواش برده نشود، در كنار اين مورد Isqi به صداهاي غيرعادي پرداخته كه در مجموع از ۴۱ مدل خودرو سواري سبك ۳۸ مدل خودرو با مشكل صداهاي غيرعادي مواجه هستند و اين مشكل در بخش خودروهاي گروه سنگين از ميان ۱۰ مدل خودرو ۴ مدل خودرو نيز با مشكل صداهاي غير عادي روبرو بوده و در مجموع مي‌توان گفت كه گروه خودروهاي سنگين در اين زمينه با مشكل كمتري روبرو است كه ۹۲.۶۸ درصد خودروهاي توليدي گروه سبگ و ۴۰ درصد از خودروهاي گروه سنگين همراه با آپشن صداهاي غيرعادي از سوي كارخانه توليدي به مشتري عرضه مي‌شود.

در بررسي گروه خودروهاي سبك نكته قابل توجه آن است كه ۳ خودرو ۴ ستاره هستند و در كنار آن ۳ خودرو صداي غيرعادي براي آن‌ها ثبت نشده است اما يكي از ۳ خودرو ۴ ستاره نتوانسته صداي غيرعادي براي خود دست و پا نكند و با وجود آنكه در چند ماه اخير همواره ۴ ستاره بوده است، رنو ساندرو ۲.۰۲ درصد امتياز منفي در زمينه صداهاي غيرعادي نصيب خود كرده است.

اما خودرويي كه در جمع سه خودروي بي صدا در زمينه صداهاي غيرعادي قرار گرفته و ۴ ستاره نيست خودرو آسا با ۲ ستاره است و در رده قيمتي ۷۵ ميليون تا ۱۰۰ ميليون تومان قرار دارد.

در سبك خودروهاي گروه سنگين همان طور كه اعلام شد ۴ خودرو اتوبوس بين شهري اسكانيا ۴۲۱۲ مارال با يك ستاره كيفيت، كشنده فوتون با يك ستاره كيفيت، كشنده البرز با يك ستاره كيفيت و كشنده بنز با ۴ ستاره كيفيت با مشكل صداهاي غيرعادي مواجه هستند.

در مجموع در رده خودروهاي سواري ۸۸ هزار و ۹۷۱ دستگاه خودرو توليد شده كه تنها ۴۸۲ خودرو با مشكل صداهاي غيرعادي مواجه نيستند و در همين زمينه مي‌توان گفت كه تمام خودورهاي وانت دچار مشكل صداهاي غيرعادي هستند.

همچنين در رده خودروهاي سنگين از ميان ۴۱۹ خودرو توليدي دي ماه ۲۷۳ دستگاه خودرو با مشكل صداهاي غيرعادي مواجه نيستند.

بررسي كلي نشان از آن دارد كه بيشترين امتياز منفي در زمينه صداهاي غيرعادي با امتياز ۱۴.۱۷ نصيب سايپا ۱۳۱ و كمترين امتياز منفي در اين زمينه از آن تيگو۵ شده است كه به ترتيب اين دو خودرو يك ستاره و ۳ ستاره كيفيت را از آن خود كرده‌اند.

در دسته خودروهاي سنگين كشنده بنز با ۴ ستاره كيفيت كمترين امتياز منفي و كشنده فوتون با يك ستاره كيفيت بيشترين امتاز منفي در زمينه صداهاي غيرعادي را از آن خود كرده‌اند.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۵۶:۱۳ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

به گزارش هفته نامه بازار خودرو، اين روزها اگر قصد يك خودروي خارجي مدل روز را داشته باشيد، خواهيد ديد كه ليست بلندبالايي از امكانات روي نمونه هاي اصطلاحا فول آپشن آن قرار مي گيرد، اما جداي از اين بحث، كه مملو بودن خودرو از آپشن هاي مختلف، حس خوبي به خريدار مي دهد، بايد اعتراف كرد كه بسياري از اين امكانات جورواجور آن طور كه بايد كاربردي نيستند و تنها چند مورد محدود به سهولت رانندگي روزمره شما كمك مي كنند.

در اين نوشتار كوتاه امكاناتي مثل شيشه بالابرهاي برقي، آينه هاي جانبي برقي، صندلي هاي برقي و... كه روي اكثر خودروها قرار دارند را فاكتور گرفته و به سمت آيتم هاي پيشرفته تر مي رويم تا ببينيم ۱۰ مورد از كاربردي ترين آپشن ها كدام ها هستند؟

سيستم حافظه يكپارچه

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
اين سيستم معمولا روي خودروهايي قرار مي گيرد كه از تنظيم برقي صندلي، آينه هاي جانبي و غربيلك فرمان بهره مي برد. از اين رو اگر بيش از يك نفر از خودروي شما استفاده مي كنند شما مي توانيد (بسته به خودرو) ۲ يا ۳ حالت كلي ادوات را براي خود يا راننده اي ديگر تنظيم كنيد و به محض نشستن در داخل كابين با فشردن دكمه مناسب، در وضعيت تعريف شده قرار بگيريد.

اتوهُلد

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
اگر در شهرهاي بزرگ و پرترافيكي مثل تهران زندگي مي كنيد، آپشن اتوهلد (Auto Hold) براي شما بسيار كاربردي خواهدبود با بهره گيري از اين آپشن ديگر نياز به بازي با گاز و ترمز در ترافيك هاي نه چندان روان نيست و خودرو به محض برداشتن پا از روي پدال گاز، به وضعيت ثابت (ترمزهاي درگير) مي رسد. به بيان ديگر شما تنها نياز به گازدادن براي جلو رفتن در ترافيك خواهيدداشت و ترمز به صورت خودكار عمل مي كند.

گرمكن و سردكن صندلي و فرمان

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
سيستم گرمكن صندلي ها كه روي اكثر خودروهاي وارداتي قراردارد، همانقدر در زمستان كاربردي و مطبوع هستند كه سردكن در تابستان حس خوبي به شما مي دهد. اما به غير از اينها، آپشن گرمكن غربيلك فرمان به خصوص در فصول سرد سال موجب تسلط بيشتر به فرمان و البته گرم ماندن دستان شما خواهدشد.

سوييچ هوشمند

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
هرچند كه اين امكان در حال مرسوم شدن روي خودروهاي ارزان قيمت تر نيز هست اما كامل ترين حالت سوييچ هاي هوشمند روي خودروهاي نسبتا گران قيمت خارجي قرار مي گيرند كه قابليت باز و بستن قفل از راه دور، روشن و خاموش كردن خودرو وقتي سوييچ در جيبتان است و... را به شما مي دهد. از اين آپشن تحت عنوان كيلس (Keyless) نيز ياد مي شود.

هشدار نقطه كور

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
بارها براي شما پيش آمده كه خودرويي در نقطه كور آينه هاي جانبي شما قرار بگيرد و شما آن را نبينيد كه البته در اين شرايط اگر قصد تغيير لاين داشته باشيد، احتمال برخورد شما با خودرويي كه در نقطه كور قرار دارد، زياد است. اما اين مشكل با يكي از آپشن هايي كه به تازگي مرسوم شده، حل شده و هشدار نقطه كور مي تواند شما را از حضور خودرويي در ناحيه ناپيداي آينه مطلع كند.

آينه هاي الكتروكروميك

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
در ساخت اين نوع آينه ها از يك ماده مخصوص كه به ميزان ولتاژ انتقالي واكنش نشان داده و تغيير رنگ مي دهد استفاده مي شود و سنسوري كه در جلوي آينه قرار گرفته ميزان نور را تشخيص داده و به تناسب ولتاژ كمتر يا ببشتري به آينه منتقل مي كند تا آينه تاريك يا روشن شود.

سيستم تهويه مطبوع اتوماتيك دوگانه

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
بحث روي دماي هواي سيستم تهويه مطبوع، به خصوص اگر سرنشينان خودرو از نر تحمل دمايي با هم تفاوت داشته باشند، هميشه بين سرنشينان يك خودرو داغ است! اين مشكل با سيستم هاي تهويه مطبوع كه داراي قابليت انتخاب ۲ دماي متفاوت براي سرنشينان هر طرف هستند، حل شده است. همچنين اگر خودرو قابليت تنظيم اتوماتيك دما را داشته باشد، نيازي به كم و زياد كردن پياپي دما يا شدت باد كولر يا بخاري نخواهيدداشت.

ترمز پارك برقي

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
هر چند كه اين آپشن ممكن است تا حدودي پيش پاافتاده به نظر برسد اما استفاده از اين آيتم فضاي كنسول مياني بين دو صندلي و البته جلوي پاي راننده را گسترش مي دهد. به غير از اين، هنگام شروع به حركت ترمزدستي به صورت اتوماتيك آزاد مي شود و همچنين كسي قادر به انجام حركات نمايشي با خودروي شما نخواهدبود!

چراغ بدرقه

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
نزديك منزل پارك كرده ايد و هيچ ابزاري براي نوراني كردن مسيرتان در اختيار نداريد. در اينجا آپشني تحت عنوان چراغ بدرقه يا همان Follow Me Home Light به كمك شما خواهدشتافت كه با بهره گيري از آن، نور چراغ هاي خودرو تا يك مسير مشخص (كه براساس فاصله سوييچ تا خودرو تعيين مي شود) و يا مدت زماني معين روشن خواهدماند.

نمايشگر هدآپ

آپشن هاي خودرو,اخبار خودرو,خبرهاي خودرو,بازار خودرو
اين آپشن كه تحت عناوين ديگري مثل HUD يا هدآپ ديسپلي نيز شناخته مي شود، به شما اين امكان را مي دهد كه اطلاعاتي مثل سرعت، دور موتور، دنده و يا حتي نقشه را روي قسمتي از شيشه جلو داشته باشيد تا هنگام رانندگي حواس شما به كيلومتر شمار يا نمايشگر كنسول مياني پرت نشود.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۵۵:۲۴ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

يكي از مسايل مهم در هنگام خريد يك خودرو آپشن‌هاي آن است. هر يك از آپشن‌ها در يك خودرو از اهميت خاصي برخوردار است. برخي از آپشن‌ها مهم بوده و بيشتر مورد توجه قرار مي‌گيرد، برخي ديگر هم ممكن است هيچ‌گاه مورد استفاده قرار نگيرند.

بي‌ترديد يكي از مهم‌ترين ابزارهاي خودروسازان براي كسب بازارهاي بيشتر، بحث امكانات و آپشن‌ها است. در ادامه شما را با ۱۰ مورد از محبوب‌ترين آپشن‌هاي خودرو آشنا مي‌كنيم

۱- سقف‌هاي متحرك

سقف‌هاي متحرك از نوع سانروف، مونروف و پانوراما يكي از پرطرفدارترين آپشن‌ها در بين رانندگان و سرنشينان هستند. تفاوت سانروف‌ها و مونروف‌ها در رنگشان است. سانروف‌ها شفاف و مونروف‌ها تيره طراحي مي‌شوند. در كنار اين دو، پانوراماها قرار دارند كه به صورت كامل بر روي كل سقف قرار مي‌گيرند، برخلاف سانروف‌ها و مونروف‌ها كه در بخش جلوي خودرو قرار مي‌گيرند.

۲-كروز كنترل تطبيقي

اين قابليت به راننده اجازه مي‌دهد تا سرعت را در يك عدد مشخص ثابت نگه دارد تا ضمن عبور نكردن از سرعت غيرمجاز و جريمه شدن، بتواند به پايش هم استراحت بدهد. امروزه آپشن‌هاي كنترل فاصله با خودروي جلو و رادار به سيستم كروز كنترل اختيارات بيشتري مي‌دهند و خيال راننده را بابت تصادفات و برخوردهاي احتمالي راحت مي‌كند كه در بين محصولات دي‌اس، دي‌اس7 كراس‌بك اولين محصولي است كه به اين آپشن مجهز شده است.

۳- دسترسي و استارت بدون كليد (KLS)

در اين آپشن با استفاده از كنترل از راه دور با برد ۲ تا ۲۵ متري مي توانيد با استفاده از دكمه‌هاي تعبيه شده درب خودرو را باز كنيد. وقتي راننده سوار خودرو مي‌شود مي‌تواند با استفاده از دكمه استارت خودروي خود را روشن كند. البته بايد توجه كرد كه زمان استارت زدن، كنترل از راه دور بايد در فاصله يك متري دكمه استارت قرار داشته باشد و از كنار آن خارج نشود چون به صورت خودكار وجود كنترل از راه دور توسط دكمه استارت چك مي‌شود.

۴- مكان‌ياب (GPS)

به دليل استفاده بسيار در موبايل‌ها و تبلت‌ها، يكي از معروف‌ترين سامانه‌هاي استفاده شده براي خودرو است. با فعال شدن اين آپشن، رديابي ماهواره‌اي با GPS انجام شده و توسط يك نقشه گرافيكي بر روي مانيتور خودرو نمايش داده مي‌شود تا راننده بتواند مسيريابي درستي تا مقصد مورد نظرش داشته باشد. استفاده از اين آپشن براي پيدا كردن كوتاه‌ترين مسير نيز كاربردي است.

۵- حافظه تنظيمات صندلي

زماني كه چند نفر از اعضاي خانواده از يك خودرو استفاده مي‌كنند، كاربردي ترين قابليت ممكن، حافظه‌ي صندلي خواهد بود تا تنظيمات هر فرد را ذخيره و راننده در زمان نياز تنها با فشردن دكمه‌ي مورد نظر صندلي، فرمان و آينه‌ها را به حالت دلخواه خود تنظيم كند.

۶- پارك‌كردن اتوماتيك (Auto Park)

پارك‌كردن دوبل براي بيشتر رانندگان دردسر است و برخي از داوطلبان رانندگي به خاطر پارك دوبل نامناسب در آزمون رانندگي رد مي‌شوند. اين آپشن به شما كمك مي كند كه با قراردادن خودرو به صورت موازي در كنار اتومبيل جلوي محل پارك، اختيار پارك را به اتومبيل بسپاريد تا با استفاده از سنسورهاي تعبيه شده و فرمول پارك تعريف شده، خودروي شما را به راحتي پارك كند.

۷- گرمايش و سرمايش صندلي‌ها

در برخي از خودروها علاوه بر استفاده از سيستم‌هاي گرمايش و سرمايش پيشرفته، در صندلي‌هايشان نيز سامانه گرمايش و سرمايش تعبيه شده تا راننده و در برخي موارد سرنشين جلو در فصل‌هاي مختلف سال با استفاده از آن دماي بدنشان را تنظيم كنند.

۸- نمايشگر شيشه جلو (Head-up Display)

نمايشگر شيشه جلو يكي از تكنولوژي‌هاي به نسبت نوين دنياي خودرو است كه با نمايش اطلاعات ضروري خودرو بر روي شيشه جلو، باعث عدم نياز راننده به توجه به صفحه‌ كيلومتر شمار مي‌شود. بدين وسيله همواره تمام توجه راننده به جاده خواهد بود.

۹- كنترل پايداري الكترونيكي (ESP):

خيلي وقت‌ها در پيچ‌ها به دليل فرمان‌دهي كمتر يا بيشتر راننده، خودرو از مسير خود منحرف مي‌شود. در اين موارد راننده كنترل خودرو را از دست مي‌دهد و مي‌تواند سبب چپ شدن خودرو شود. سامانه پايداري الكترونيكي، يك آپشن كاملا ديجيتال است كه در پيچ‌هاي جاده با استفاده از ترمزهاي پياپي به صورت هوشمند از منحرف شدن خودرو به خارج از جاده جلوگيري مي‌كند. در برخي از مدل‌هاي پيشرفته اين سامانه براي كنترل بهتر و دقيق تر از قدرت و نيروي موتور كم مي‌كند تا خودرو دچار انحراف يا چپ كردن نشود.

۱۰- سامانه‌هاي ديد در شب (Night Vision)

برخي از افراد در زمان شب ديدشان كم شده يا در زمان‌هاي خاصي جلوي خود را نمي بينند. آپشن ديد در شب در ساعات شب كه برخي از جاده‌ها تاريك است يا ديد شما پايين است، به صورت مادون قرمز تصاوير سياه سفيدي از جلو به شما ارائه مي‌دهد. اين آپشن براي راننده هاي خودروهاي بين شهري كه شب رو هستند بيش از ديگر افراد كاربرد دارد.

شايان ذكر است كه آپشن‌هاي مذكور در بسياري از مدل‌هاي خودروهاي DS وجود دارند و شركت آرين موتور تابان، نماينده انحصاري DS در ايران ، مفتخر است در خدمت مردم عزيز ايران باشد.

 

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۵۴:۲۱ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

طي يك هفته اخير قيمت خودروهاي وارداتي به‌خصوص مدل‌هاي لوكس به صورت كلامي در حال افزايش است اما دادوستد با اين قيمت‌ها كمتر انجام مي‌شود.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۸:۰۷ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

جديدترين آمار توليد خودروهاي داخلي در شرايطي از سوي وزارت صنعت،معدن و تجارت منتشر شد كه طبق آن، سه خودروساز بزرگ كشور توانسته‌اند تيراژ خود را افزايش دهند.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۶:۱۰ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

در هر حال اگر بخواهيم سه رأس را براي شركاي خارجي خودروسازان ايراني در دوران پسابرجام در نظر بگيريم، رأس سوم در كنار چيني‌ها و فرانسوي‌ها، سوئدي‌ها هستند

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۵:۱۵ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

هفته گذشته، لابه‌لاي اخبار و حواشي نمايشگاه خودرو تهران كه كليه نظرها را به‌خود معطوف كرده بود، نمايندگي‌هاي كيا و هيونداي قيمت‌هاي خود را افزايش دادند.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۴:۱۶ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

 گروه ايران در جام‌جهاني روسيه مشخص شد، آن هم در روزي كه لوئيس فيگو، ستاره سابق فوتبال جهان در تهران حضور داشت و فارغ از فيات۵۰۰ دلبندش، جلوي دوربين برنامه ۹۰ نشست و شاهد هم‌گروهي تيم فوتبال كشورش با ايران شد.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۳:۲۱ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 3
دیروز : 68
افراد آنلاین : 1
همه : 6053
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب