آپشن و لوازم جانبي خودرو
آپشن و لوازم جانبي خودرو,اخبار خودرو,اسپرت ماشين,لوازم يدكي

بعد از برگزاري نمايشگاه خودروي تهران، خودروسازان بايد در برخي از سياست‌هاي خود تجديدنظر كرده و برنامه اصلاحي را در پيش گيرند

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۳۵:۰۸ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

در جديدترين اظهارنظر درخصوص واردات خودرو، معاون وزير صنعت به انتقاد از رسانه‌ها پرداخته و مي‌گويد: بنده متوجه معني اين‌همه سروصدا براي يك نوع كالا نمي‌شوم…

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۳۳:۵۶ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

رئيس شوراي رقابت با اعلام “به تمام واردكنندگان اعلام كرده‌ايم تا قراردادهاي فروش خود را به شورا ارسال كنند”، گفت: متأسفانه در قالب قراردادهاي نامعقول هزينه‌هاي سنگيني از خريداران دريافت مي‌شود.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۳۲:۳۲ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

شركت جهان نوين آريا، نماينده فروش و خدمات پس از فروش نيسان، طي مراسمي از نمايندگي برتر كشوري خود در سال ۱۳۹۵ تقدير كرد.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۹:۰۲ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

از بازار خودرو خبر مي‌رسد برخي واردكنندگان خودرو با هدف تحت فشار قرار دادن دولت براي بازگشايي ثبت سفارش واردات خودرو، عرضه اين محصولات به بازار را متوقف كرده‌اند. اين موضوع رشد جهشي قيمت اين محصولات را به دنبال داشته است.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۶:۱۳ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

خودروهاي مدل ۲۰۱۶ اين شركت به تعداد محدود و به‌صورت تحويل فوري و با شرايط اقساط ۱۴،۱۲ و ۲۴‌ماهه عرضه مي‌شوند.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۲۱:۰۸ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

حداكثر تعداد اقساط براي پرشيا خودرو ۲۴ ماهه مي باشد و با اقساط ۲ ساله مي توان خودروهاي اين شركت را اقساطي خريد كرد

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۷:۲۰ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

عصر خودرو- خانواده پانامرا كه در نسل دوم، در دو اتاق فست‌بك و شوتينگ‌بريك تعريف شده است، پيش‌تر از اين نيز با ۱۵ مدل، خانواده بسيار بزرگي بود؛ حال با Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo، پورشه شانزدهمين مدل پانامرا را در هيبت يك استيشن كوپه ۶۸۰ اسب‌بخاري معرفي مي‌كند.

پورشه پانامرا توربو S هيبريد؛ يك استيشن ۶۸۰ اسب‌بخاري!
نسخه قابل چاپ پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳:۰۰
به گزارش پايگاه خبري «عصر خودرو»، در Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo، موتور V8 توئين‌توربو 550 اسب‌بخاري مدل توربو، با پكيج 14.1 كيلووات‌ساعت باتري‌هاي ليتيوم-يون و يك موتور برقي 136 اسب‌بخاري تركيب شده تا خروجي كار، يك پيشرانه پلاگ‌اين‌ هايبريد 680 اسب‌بخاري با بيشينه گشتاور 850 نيوتن‌متر باشد كه متصل به يك گيربكس 8 سرعته اتومات است و مُحرك هر چهار چرخ. متناسب با اين خروجي ويرانگر پيشرانه، گستره‌اي از امكانات عملكردمحور به‌صورت استاندارد براي اين پانامراي شوتينگ‌بريك در نظر گرفته شده كه عبارتند از ترمز‌هاي كربن-سراميك، سيستم توزيع گشتاور متغير پورشه (PTVP)، سيستم مديريت تعليق فعال پورشه (PASM) با فنربندي بادي قابل تنظيم ارتفاع، نسخه اسپرت كنترل شاسي پوياي پورشه (PDCCS) كه به كمك ميله‌هاي تعادل الكترومكانيكي از تكان‌هاي جانبي جلوگيري مي‌كند، Power Steering Plus و پكيج معروف اسپرت كرونو كه كرنومتر روي داشبورد و حالت رانندگي قابل تنظيم را به مجموعه اضافه مي‌كند. به اينها اضافه كنيد بال عقب فعال را كه بسته به سرعت‌ و يا باز/بسته بودن سانروف، براي ارتقاي آيروديناميك بدنه و نيروي عمودي وارد بر قسمت عقب، سه زاويه سطح مختلف به خود مي‌گيرد.

عصر خودرو

اينها، مشخصات يك سوپر استيشن 188.592 يورويي است كه صفر تا صد 3.4 ثانيه دارد، صفر تا 200كيلومتر ‌را در 8.5 ثانيه تخته مي‌كند و در نهايت مي‌تواند تا 309 كيلومتر در ساعت سرعت بگيرد. اين در حالي است كه پورشه متوسط مصرف سوخت آن را تنها 2.9 ليتر در هر 100 كيلومتر اعلام كرده است. در حالت تمام‌الكتريكي نيز بُرد پيمايش، بالغ بر 48 كيلومتر اعلام شده كه البته در اين حالت، حداكثر سرعت به 140 كيلومتر در ساعت محدود خواهد بود.

نويسنده: مجيد رقيبي

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۷:۵۳ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

اين روزها كه سرماي بي سابقه‌اي را در جاي جاي ايران تجربه مي‌كنيم، شايع‌ترين عيبي كه براي خودروها رخ مي‌دهد و مالك خودرو را به زحمت مي‌اندازد، كمبود گرماي بخاري است. اين مشكل ممكن است دلايل زيادي داشته باشد.

اولين علت مي‌تواند گرفتگي و يا خرابي رادياتور بخاري باشد. وقتي رادياتور بخاري نتواند بخوبي تبادل حرارتي داشته و گرما را از آب به هوا منتقل كند، بخاري گرماي لازم را نداشته و خوب گرم نمي‌كند. در اكثر موارد، رادياتور عوض مي‌شود، اما اگر مجاري آن تميز شود، مي‌توان به رفع عيوب اقدام كرد.
چرا بخاري ماشين در هواي سرد خوب گرم نمي كند؟

گاهي شيلنگ آبي كه وارد بخاري شده و به رادياتور متصل است، گرفتگي دارد. آب داغ موتور نمي‌تواند وارد شبكه گرمايي (رادياتور) شده و به درستي حرارت خود را به هوا بدهد. در اين گونه موارد نيز گرفتگي برطرف شده و آب و گردش آن بايد به حالت عادي بازگردد.

عيبي ديگر كه بسيار شايع است، خرابي فن و يا دمنده بخاري است. در اين حالت رادياتور بخوبي گرم مي‌شود، آب داغ موتور نيز وارد سيستم مي‌شود، ولي در نهايت هواي محيط به درستي وارد نشده و با شبكه گرمايي برخورد نمي‌كند. عيب اين حالت، فن يا همان دمنده بخاري است. براي رفع اين عيب بايد فن بخاري را باز كرده و آن را در بيرون تست كرد، سپس عيب آن را برطرف كرده و دوباره روي سيستم نصب كرد.

گاهي آب موتور كافي نيست و سطح آن پايين است در نتيجه شبكه گرمايي بخاري نيز نمي‌تواند به درستي تبادل حرارتي داشته باشد، در اين حالت بايد به سيستم خنك‌كاري موتور آب اضافه كنيم. سپس سيستم را هواگيري كرده و آن را نشت‌يابي مي‌كنيم.

بر اساس توصيه‌هاي امداد خودرو، يكي ديگر از عواملي كه در كاركرد بخاري نقش بسيار مهمي دارد ترموستات خودرو مي‌باشد. ترموستات وظيفه دارد تا مسير آب موتور را تغيير دهد. زماني كه نياز به خنك‌كردن آب نيست آب همچنان داخل موتور و اطراف آن گردش كند و وارد رادياتور نشود. هر زمان كه دماي آن به حدي بالا رفت كه نياز به خنك‌كاري و كاهش دما بود، ترموستات خود به خود باز شده و اجازه عبور آب را مي‌دهد.

گاهي در فصل زمستان ترموستات برداشته مي‌شود و آب در تمامي مواقع خنك مي‌شود. اين حالت فقط مناسب هواي گرم است و در فصل زمستان باعث مي‌شود تا بخاري، گرماي موردنياز را توليد نكند.

گاهي ترموستات خراب است و هميشه در حالت باز قرار دارد. در اين شرايط هم باز بخاري گرماي موردنياز را توليد نمي‌كند براي رفع عيب بايد ترموستات تعويض شده و سيستم نشت‌يابي شود.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۷:۰۶ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]

به گزارش اخبار خودرو ، اين روزها در بازار خودروي كشور به‌دلايل مختلفي ازجمله تعرفه‌هاي بالاي واردات خودرو و كيفيت پايين خودروهاي داخلي شاهد حضور پررنگ برندهاي چيني بيش‌از گذشته هستيم. برندهايي كه با ايده‌هاي بزرگ و بلندپروازانه قصد دارند جاي خود را در بازار خودروي كشور باز كنند.

شركت خودروسازي « بايك » كه يكي از ۴ شركت برتر و معتبر چين محسوب مي‌شود، در ادامه فعاليت خود در ايران قصد دارد خودروهاي جديد اين شركت ازجمله D20، BJ40 و BJ80 را به بازار كشور بفرستد.

بايك
بايك
بايك BJ80 جيپ است و در اين شركت طراحي و توليد شده و با نام BJ80 شناخته مي‌شود. ممكن است در نگاه اول به آن، خودروهاي لوكس و اصيلي مانند جيپ يا مرسدس‌بنز جي‌كلاس در ذهن تداعي شود كه امري طبيعي است زيرا در طراحي آن، از اين دو خودرو الگوبرداري شده است.

خودروي بايك BJ80 دومين عضو خانواده جيپ شركت BAIC است و پيش‌از آن BJ40 قرار دارد و به غير از ظاهرش كه از محصولات خودروسازهاي معتبر جهان الگوبرداري شده، نام آن نيز از يك مدل شاسي‌بلند معروف شركت ژاپني تويوتا يعني FJ40 كپي‌برداري شده است.

تاريخچه
شركت بايك در سال ۱۹۵۸ در كشور چين و در شهر پكن تاسيس شد. واژه BAIC خلاصه عبارت (BEIJING AUTOMOTIVE INDUSTRY CO) است. بايك يك شركت معتبر در زمينه توليد انواع خودرو در رده‌هاي مختلف محسوب مي‌شود. اين كمپاني در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان چهارمين خودروساز بزرگ چين انتخاب شد و هم‌اكنون نيز محصولات بنز و هيونداي در اين كارخانه توليد مي‌شوند.

در سال ۲۰۰۹ بايك توانست با خريد امتياز از ساب سوئد تكنولوژي آن را وارد خطوط توليد خود كند. شركت بايك با سرمايه‌گذاري در بازار خودرويي كشورهاي درحال‌توسعه و به‌خصوص خاورميانه سعي دارد ميزان فروش بالايي را براي خود تضمين كند.

طراحي خارجي
نماي خارجي خودروي BJ80 كپي‌برداري واضح از بنز سري G است، از سال ۱۹۹۷ تاكنون به‌عنوان سري جيپ مرسدس‌بنز از پرچم‌داران اين برند اصيل آلماني در بازار است. چراغ‌هاي دايره‌اي‌شكل آن به‌روز و به ‌سبك خودروهاي ب‌ام‌و طراحي شده و در نگاه اول به‌راحتي مي‌توان تلفيقي از جيپ و مرسدس بنز سري G را در آن مشاهده كرد.

دركنار كپي‌برداري چيني‌ها از خودروهاي آلماني، اين كار جنبه‌هاي مثبتي هم دارد ازجمله اين‌كه با طراحي‌هاي ناهماهنگ برخي هموطنانش روبه‌رو نيستيم و تا حدودي از ارگونومي و سبك طراحي بنز بهره مي‌برد.

بايد گفت در طراحي داخلي اين خودرو همانند طراحي خارجي آن همچنان الگوبرداري از ديگر محصولات ادامه دارد. اين خودرو با حداكثر زاويه‌شيب بيش‌از ۶۰ درجه مي‌تواند از بسياري از موانع آفرود عبور كند، همچنين با حداقل زاويه گردش ۱۲٫۸متر بر دقيقه مي‌تواند هنگام پارك كردن و در ترافيك شهري به كمك راننده بيايد.

طراحي داخلي
داخل اين خودرو بسيار ساده و بدون هيچ پيچيدگي است و برخلاف خودروهاي اسپرت كمتر كسي را از نظر زيبايي داخل كابين به سوي جذب مي‌كند، به‌طوري‌كه داخل آن شباهت بسياري به خودروهاي كانسپت دارد.

طراحي ساده جلو داشبورد و كيلومترشمار اين خودرو در كنار فرمان پر از دكمه، نماي داخل كابين را به نوعي متفاوت‌تر از ديگر خودروهاي اين كلاس نشان مي‌دهد. مانيتور كوچك به‌همراه دكمه‌هاي سيستم تهويه و سيستم صوتي در كنسول وسط يادآور سادگي خودروهاي كلاسيك قديمي است.

پيشرانه
تمام ايرادهايي را كه از اين خودرو به‌لحاظ ظاهري مي‌توان گرفت، در كنار پيشرانه اين خودرو كاملا از ياد مي‌رود. پيشرانه اين خودرو را بايد جزو يكي از مزاياي آن دانست و از لحاظ فني اين خودرو را با خودروهاي ديگر اين كلاس در مقام مقايسه قرار داد. بايك BJ80 از موتور بنزيني با حجم موتور ۲۳۰۰توربوشارژ با ۲۵۰ اسب‌بخار در ۵۳۰۰دور بر دقيقه بهره گرفته كه از يك گيربكس ۶سرعته اتوماتيك نيز در اين خودرو استفاده شده است.

همچنين به‌گفته شركت خودروسازي بايك استاندارد آلايندگي اين خودرو، يورو۵ اعلام شده است. سيستم تعليق جلو اين خودرو جناقي دوبل و سيستم تعليق عقب نيز پنج شاخه‌اي است كه به حفظ تعادل در جاده‌هاي ناهموار كمك بسياري مي‌كند.

بايك
بايك
تجهيزات و امكانات رفاهي
بايد گفت برخلاف الگوبرداري‌هاي ظاهري و سادگي‌هاي داخل كابين خودروي بايك BJ80، تجهيزات رفاهي و امكانات به‌كاررفته در آن پيشرفته است.

در اين خودرو از امكاناتي مانند چراغ روز LED، سيستم روشنايي اتوماتيك (سنسور نور)، سيستم تهويه اتوماتيك، فرمان هيدروليك با قابليت تنظيم ارتفاع و جاذب ضربه، سيستم چراغ‌هاي جلو با سيستم مشايعت راننده، ركاب بغل براي سرنشينان جلو، سانروف برقي، سيستم مكان‌ياب به‌همراه نقشه كامل ايران (GPS)، باز شدن اتوماتيك قفل درها هنگام تصادف، آينه‌هاي جانبي تاشوي برقي داراي گرم‌كن، داراي حافظه و چراغ، چراغ‌هاي‌جلو زنون، نمايشگر دماي محيط بيرون، صندلي‌ها و فرمان چرمي، صندلي راننده با ۳ حافظه، تنظيم صندلي با آينه‌ها، گرم‌كن صندلي‌هاي جلو، سيستم ارتباط تلفن همراه، USB، MP5، Radio، Bluetooth، نمايشگر ۸ اينچي، سيستم‌هاي ترمز ABS+EBD+HBA+ESP+TC، سيستم ايستايي خودرو در سر بالايي (HHC)، ترمز اتوماتيك در سراشيبي (HDC)، نشانگر فشار باد‌لاستيك‌ها(TPMS)، سنسور پارك جلو و دنده‌عقب، دوربين دنده‌عقب، كيسه‌هاي هوا براي راننده و سرنشين جلو، كمربند ايمني پيش‌كشنده راننده و سرنشين جلو، استارت دكمه‌اي START/STOP، قفل ايمني كودك، قفل شدن درها به‌صورت اتوماتيك در سرعت بالاي ۲۰ كيلومتر.

نتيجه گيري
اين خودرو مي‌تواند علاقه‌مندان به شاسي‌بلند كلاسيك مرسدس‌بنز را با قيمت مناسب به سوي خود جلب كند و با‌توجه به تمايل شديد نسبت‌به خريد شاسي‌بلند در جهان، اميد بسياري به موفقيت اين خودرو وجود دارد، به همين دليل بايك نيز اين خودرو را به‌عنوان بهترين محصول خود در دومين نمايشگاه شهر‌آفتاب به نمايش گذاشته است.

 

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۶:۲۴ ] [ otolux119 ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 32
دیروز : 68
افراد آنلاین : 1
همه : 6082
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم